Spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec w Stendal

W dniach od 7 do 14 lipca uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Jarosława Mazura i pani Katarzyny Maciąg wzięli udział w spotkaniu z młodzieżą niemiecką w Stendal, mieście partnerskim Puław. Pierwszy dzień wyjazdu spędziliśmy w Berlinie. Spacerując i jeżdżąc po stolicy Niemiec, mogliśmy zobaczyć najważniejsze zabytki i symbole miasta, m.in. Bramę Brandenburską, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, wieżę telewizyjną, kościół pamięci Cesarza Wilhelma, a także Reichstag, siedzibę niemieckiego parlamentu, którego kopułę mieliśmy przyjemność zwiedzić. (więcej…)

Drodzy Rodzice!

W najbliższy wtorek tj. 10 września 2019r. o godzinie 16:30 odbędzie się, pierwsze w tym roku szkolnym, zebranie z rodzicami naszych uczniów. Serdecznie zapraszamy.

Informacje o obiadach na miesiąc WRZESIEŃ

Puławy, dnia 30.08.2019 r.

Sprzedaż obiadów na miesiąc WRZESIEŃ 2019 odbywać się będzie na portierni w dniach:

Dnia 02.09.2019r. w godz. od 7:45 do 11:00

Dnia 03.09.2019r. w godz. od 7:45 do 11:00

Dnia 04.09.2019r. w godz. od 7:45 do 11:00

Odpłatność wynosi:

Dla uczniów: 70zł

Dla nauczycieli: 176zł.

Opłata za wyżywienie dla grup “0” za miesiąc wrzesień będzie przyjmowana od 1 do 10 października.

Proszę o przestrzeganie wyżej wymienionych terminów.

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

W SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 10

ODBĘDZIE SIĘ

2 września 2019 r. ( poniedziałek)

godz. 830 – spotkanie uczniów klas I
w SALI GIMNASTYCZNEJ

godz. 900 – spotkanie uczniów klas II – VIII
        w WYZNACZONYCH SALACH LEKCYJNYCH
ze swoimi wychowawcami.

Komunikat

Podaję do wiadomości, że zebranie Rady Pedagogicznej w Szkole Podstawowej nr 10 w Puławach odbędzie się 28 sierpnia (środa) o godz. 9ºº w sali nr 16, II p.

“Coś się kończy, coś się zaczyna”

Tegoroczne zakończenie roku 2018/2019- niby takie zwyczajne, ale jednak było wyjątkowe. Nasza szkoła , jak wiele innych w Polsce, pożegnała dwa odchodzące roczniki: klasy VIII i ostatnie klasy III gimnazjum. (więcej…)

Dzień Dziecka w naszej szkole

7 czerwca w naszej szkole odbył się festyn szkolny z okazji Dnia Dziecka. Tłumy uczniów, przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola i goście z osiedla zapełnili boisko szkolne. (więcej…)

Spotkanie klas VI-tych z “Hobbitem”

W poniedziałkowy poranek, 3 czerwca, uczniowie klas VI spotkali się na konkursie czytelniczym pt. “Z Hobbitem tam i z powrotem”. Konkurs zorganizowała p. Anna Mazurkiewicz. Ośmiu reprezentantów klas VIa i VIb zmierzyło się z pytaniami konkursowymi podzielonymi na trzy części. Pierwsza część – odpowiedzi na wylosowane pytania, część druga- charakterystyka bohaterów, oraz część trzecia –  rozwiązywanie krzyżówki. (więcej…)

Konkurs czytelniczy w klasach V-tych

W piątek 31 maja, uczniowie z klas V-tych wzięli udział w konkursie czytelniczym zorganizowanym przez p. Annę Mazurkiewicz zatytułowanym: “Ze starej szafy do Narnii”. Każda z trzech klas wytypowała swoją drużynę, z której reprezentanci odpowiadali na pytania dotyczące lektury. Uczniowie byli świetnie przygotowani i dzielnie walczyli o najlepsze miejsce.