"Polacy - Rodakom"

W I semestrze roku szkolnego 2018/2019 uczniowie naszej szkoły brali udział w XIX edycji „Polacy-Rodakom”. Głównym celem akcji jest zbiórka darów  i przygotowanie paczek świąteczno-noworocznych dla polskich dzieci mieszkających na Białorusi i Ukrainie. Pomysłodawcą i patronem tego przedsięwzięcia jest senator RP Stanisław Gogacz oraz poseł na sejm RP Krzysztof Szulowski, zaś koordynatorem na terenie Puław i okolic jest Stowarzyszenie „Przeszłość-Przyszłości”. Natomiast w naszej szkole koordynatorem tej szczytnej akcji są p. Agnieszka Nita-Kościelniak i p. Anna Orkiszewska.

Jak co roku zbieraliśmy produkty spożywcze o długim okresie przydatności (m.in. słodycze, kakao, konserwy, kasze, ryż, cukier, mąka, przyprawy, makaron ipt.), książki z polską literaturą, miękkie zabawki oraz niewielkie przytulanki.

W tym roku uczniowie naszej szkoły wykazali bardzo duże zainteresowanie tą akcją charytatywną oraz chęcią pomocy dzieciom na obczyźnie. Dzieci najczęściej przynosiły maskotki. Zebraliśmy ogromną ilość tych przytulanek (ok 350 sztuk), bardzo dużo zabawek, puzzli, klocków, układanek, książek z bajkami i opowiadaniami dla dzieci, kilka plecaków i torebek dla dziewczynek, lalki oraz sporo przyborów szkolnych: zeszyty, kredki, farby, flamastry i piórnik z wyposażeniem. Grupa uczniów uczęszczających na zajęcia terapii przez sztukę wykonała kartki świąteczne z życzeniami.

Największe zaangażowanie w akcję wykazały grupa 0A i kl. II a i tu pragniemy ogromnie podziękować uczniom, ich rodzicom i wychowawcom p. Patrycji Woś-Gołąbek, p. Agnieszce Kowalczyk i p. Dominice Pawłowskiej. Dziękujemy również grupie 0B, klasom IIb, IIIa, IIIag , IIIbg  i ich wychowawcom.

W ramach wdzięczności za okazałe serce wszyscy darczyńcy otrzymali podziękowania od Stowarzyszenia „Przeszłość-Przyszłości”.

Autor: Agnieszka Nita - Kościelniak