Nasza pierwsza wizyta w muzeum

4 kwietnia klasa 1C odwiedziła Muzeum Czartoryskich w Puławach i wzięła udział w lekcji muzealnej pod tytułem "Moja pierwsza wizyta w muzeum". Podczas zajęć pierwszoklasiści zwiedzili pałacowe komnaty, zaglądali za tajemnicze drzwi i odszukiwali tajemnicze przejścia. Szczególnie podobały im się pięknie zdobione schody, zbrojownia oraz pozłacane przedmioty codziennego użytku. W pałacowych komnatach co chwilę rozlegało się "Wow" lub "Ale super!". Ciekawość dzieci nie miała granic. Pani kustosz została zasypana gradem inteligentnych i przemyślanych pytań. Pracownicy muzeum byli pod wrażeniem wiedzy i błyskotliwości naszych pierwszaków.
Oprócz zwiedzania uczniowie dowiedzieli się, jakie zasady panują w muzeum, co to jest zabytek, eksponat i kolekcja. Wiedzą już, czy ich zabawki mogą zostać eksponatami, a także poznały słownictwo związane z muzealnictwem. Na koniec lekcji rozwiązywały zadania przygotowane przez pracowników.

Autor: Ewa Wiejak