Z wizytą w Dolinie Muminków

8 maja uczniowie klas I wybrali się z wizytą do lubelskiego Centrum Spotkania Kultur, gdzie znajduje się również siedziba Teatru Andersena. Obejrzeliśmy spektakl "Muminki", którego twórcy wybrali dla nas ich najbardziej "magiczne” przygody. "Czary w teatrze odbywały się przy pomocy kapelusza. To właśnie on sprawiał, że bohaterowie ścigali się w chmurach, woda w rzece zamieniła się w malinowy sok, a dolina w egzotyczną dżunglę. Oczywiście nie mogło zabraknąć także legendarnej Buki, która w pewnym momencie zatrzęsła całym światem Muminków."

Aktorzy i ekipa teatru zadbałli o to, aby w czasie spektaklu nie zabrakło skrajnych emocji - od śmiechu poprzez ekscytację przygodami Muminków do strachu i atmosfery niczym z horroru. Pierwszoklasiści stwierdzili, że sztuka bardzo im się podobała, a Buka wcale nie była taka straszna, jak mogłoby się wydawać. Dzisiejsza wizyta w Dolinie Muminków była dla dzieci kulturalnym strzałem w dziesiątkę.

Autor: Liliana Dąbrowska, Ewa Wiejak