Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI / Brawo My!

Brawo My!

Klasa IB znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego wyzwania "Tydzień z technologią", organizowanego przez Edu-Sense: Annę Świć i Rafała Mitkowskiego - twórców projektu edukacyjnego Uczymy Dzieci Programować. W konkursie wzięło ponad 330 szkół z całej Polski. Przez tydzień wykonywaliśmy zadania związane w programowaniem i kodowaniem, wykorzystując przy tym najnowsze technologie. Wykonaliśmy w sumie 6 zadań:
- Mój smartfon, mój tablet - jak powinien wyglądać, jakie funkcje posiadać, żeby nie tylko bawił, ale i uczył;
- W poszukiwaniu wiosny - gra planszowa z kodami QR;
- Nie tylko używam, ale i tworzę - dziecięce pomysły na funkcjonalne aplikacje;
- Od kodowania na dywanie do wirtualnej maty Edu-Sense;
- Mały robot w świecie rozszerzonej rzeczywistości;
- Uwaga, akcja, cięcie - tworzymy naszą pierwszą reklamę.

Dzieci uczyły się bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z nowoczesnych technologii i zasobów sieci. Rozwijały logiczne i algorytmiczne myślenie, a przede wszystkim świetnie się bawiły.
Autor: Liliana Dąbrowska