Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Rekrutacja do klas 1 i oddziałów zerowych!

2019-03-02
Powiększ zdjęcie

Drodzy Rodzice!

Przypominamy, że rekrutacja do klas pierwszych i oddziałów zerowych trwa do końca marca. To już ostatni dzownek, żeby zapisać dzieci do naszej szkoły.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie naszej szkoły w zakładce "REKRUTACJA 2019/20" lub kontaktując się z sekretariatem szkoły w godzinach 8:00 - 16:00.

Czytaj więcej o: Rekrutacja do klas 1 i oddziałów zerowych!

"Polacy - Rodakom"

2019-03-02
Powiększ zdjęcie

W I semestrze roku szkolnego 2018/2019 uczniowie naszej szkoły brali udział w XIX edycji „Polacy-Rodakom”. Głównym celem akcji jest zbiórka darów  i przygotowanie paczek świąteczno-noworocznych dla polskich dzieci mieszkających na Białorusi i Ukrainie. Pomysłodawcą i patronem tego przedsięwzięcia jest senator RP Stanisław Gogacz oraz poseł na sejm RP Krzysztof Szulowski, zaś koordynatorem na terenie Puław i okolic jest Stowarzyszenie „Przeszłość-Przyszłości”. Natomiast w naszej szkole koordynatorem tej szczytnej akcji są p. Agnieszka Nita-Kościelniak i p. Anna Orkiszewska.

Czytaj więcej o: "Polacy - Rodakom"

Do czego człowiek wykorzystuje roboty? - klasa 1C

2019-03-02
Powiększ zdjęcie

W czwartek klasa 1C rozmawiała o tym, do czego ludzie wykorzystują roboty. Był to kolejny temat z projektu "Technologie z klasą". Rozmawialiśmy o usprawnieniu pracy dzięki robotom, zobaczyliśmy roboty wykorzystywane w medycynie i w wojskowości. Poznaliśmy robota Yumi i obejrzeliśmy prezentację dotyczącą powstawania pierwszych samochodów. Stworzyliśmy również własną linię produkcyjną niczym z fabryki Forda (każda grupa miała za zadanie złożyć 5 samochodów na czas, przy czym każda osoba miała przydzielone jedno zadanie). Dzieci jednomyślnie doszły do wniosku, że roboty są w dzisiejszych czasach niezbędne i bardzo ułatwiają nam życie.

Czytaj więcej o: Do czego człowiek wykorzystuje roboty? - klasa 1C