Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Komunikat do Rodziców z dnia 4 kwietnia 2019r.

2019-04-04

Puławy, dnia 4 kwietnia 2019r.

 

 

List do Rodziców

 

Szanowni Państwo! 

W związku z pogarszającą się sytuacją w oświacie i w trosce o lepszą przyszłość Wychowanków nasza szkoła, jak większość placówek w Polsce, podjęła decyzję o przystąpieniu do ogólnopolskiego strajku pracowników oświaty.

Strajk rozpocznie się 8 kwietnia 2019r. Będzie on polegał na całkowitym powstrzymaniu się od pracy. W związku z tym wystąpią duże utrudnienia w pracy szkoły.

Prosimy o wyrozumiałość i wsparcie naszych działań w tym trudnym dla nas okresie. Strajkujemy nie tylko o finanse, ale przede wszystkim o przyszłość polskiej szkoły.

Przypominamy jednocześnie, że mogą Państwo skorzystać z art. 32 ust. 1 pkt 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2017r. poz. 1338 ze zm.):

 

Zasiłek opiekuńczy przysługuje ubezpieczonemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza (…)”. 

Zasiłek ten przysługuje do 60 dni w roku. 

Prosimy o obserwowanie witryny internetowej szkoły oraz ewentualnych wiadomości poprzez e-dziennik odnośnie rozwoju sytuacji.

 

 

Dyrekcja i Pracownicy SP 10 w Puławach

 

 

Dla rodziców, którzy są uprawnieni i chcą skorzystać z zasiłku opiekuńczego w poniższych linkach do pobrania dokumenty: 

Wniosek o zasiłek opiekuńczy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem do lat 8  należy wypełnić i złożyć w ZUS. 

Oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem w wieku do 8 lat  należy wypełnić i złożyć pracodawcy.

 

Czytaj więcej o: Komunikat do Rodziców z dnia 4 kwietnia 2019r.