Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Rozstrzygnięcie konkurs profilaktycznego "Jestem świadomy - jestem bezpieczny"

2019-04-05
Powiększ zdjęcie

4 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych w Puławach odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji międzyszkolnego konkursu profilaktycznego „Jestem świadomy – jestem bezpieczny”.
Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Puław i powiatu puławskiego właściwych postaw i zachowań prozdrowotnych, wzbogacenie i usystematyzowanie wiedzy o HIV i AIDS, pogłębienie wiedzy na temat mechanizmów uzależnienia, prawd i mitów o alkoholu, narkotykach i nikotynie, wpływu używek na organizm człowieka. 
Uczniowie mogli konkurować w czterech kategoriach: literackiej (wiersz), plastycznej (plakat), multimedialnej (prezentacja) i wiedzy (test) wzięły udział 24 szkoły, w tym 11 szkół ponadgimnazjalnych.

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie znaleźli się w gronie nagrodzonych. Angelika Synowiec  z klasy VIIa  zajęła drugie miejsce w kategorii literackiej ( wiersz), a Wojciech Orkiszewski z tej samej otrzymał wyróżnienie w kategorii multimedialnej ( prezentacja). 

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Opiekunkami uczniów były: p. Marta Piątek – pedagog szkolny i p. Agnieszka Czarnota – wychowawczyni klasy

Czytaj więcej o: Rozstrzygnięcie konkurs profilaktycznego "Jestem świadomy - jestem bezpieczny"

Nasza pierwsza wizyta w muzeum

2019-04-05
Powiększ zdjęcie

4 kwietnia klasa 1C odwiedziła Muzeum Czartoryskich w Puławach i wzięła udział w lekcji muzealnej pod tytułem "Moja pierwsza wizyta w muzeum". Podczas zajęć pierwszoklasiści zwiedzili pałacowe komnaty, zaglądali za tajemnicze drzwi i odszukiwali tajemnicze przejścia. Szczególnie podobały im się pięknie zdobione schody, zbrojownia oraz pozłacane przedmioty codziennego użytku. W pałacowych komnatach co chwilę rozlegało się "Wow" lub "Ale super!". Ciekawość dzieci nie miała granic. Pani kustosz została zasypana gradem inteligentnych i przemyślanych pytań. Pracownicy muzeum byli pod wrażeniem wiedzy i błyskotliwości naszych pierwszaków.
Oprócz zwiedzania uczniowie dowiedzieli się, jakie zasady panują w muzeum, co to jest zabytek, eksponat i kolekcja. Wiedzą już, czy ich zabawki mogą zostać eksponatami, a także poznały słownictwo związane z muzealnictwem. Na koniec lekcji rozwiązywały zadania przygotowane przez pracowników.

Czytaj więcej o: Nasza pierwsza wizyta w muzeum