Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Obchody 3 Maja

2019-05-04
Powiększ zdjęcie

Obchodzimy dziś 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była pierwszą w Europie i drugą, zaraz po konstytucji amerykańskiej, ustawą zasadniczą na świecie. Stanowiła ona swoisty dowód na to, że Polska weszła na drogę naprawy ustroju oraz wzmocnienia władzy państwowej. Zmieniła zasady ustrojowe panujące dotychczas w Polsce, co było ogromnym przełomem, jeśli chodzi o sposób rządzenia państwem. Chociaż nie uchroniła naszej Ojczyzny przed rozbiorami, do dziś jest symbolem polskości i świadectwem naszego dziedzictwa narodowego.

Ze względu na swoją rangę dzień uchwalenia konstytucji wpisał się w kalendarz świąt patriotycznych, o których musi pamiętać każdy Polak. Uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć w uroczystościach upamiętniających wydarzenia z 1791 roku. Jak co roku miejskie obchody skupiły się wokół parafii Św. Józefa, w której odbyła się msza święta. Po niej tradycyjnie przedstawiciele naszej szkoły złożyli kwiaty pod pomnikiem sąsiadującym z kościołem na Włostowicach.

Czytaj więcej o: Obchody 3 Maja

Jak zaprogramować interakcję w programie Scratch? - kl. IB

2019-05-04
Powiększ zdjęcie

Ostatni list od Kodeusza zawierał w sobie dwa zadania do wykonania. Na początku należało zaprogramować interakcję w Scratchu, a potem odkodować drogę do domu. Dzięki poprawnie wykonanym zadaniom dzieci otrzymały ostatnią literę i dowiedziały się, że Kodeusz pochodzi z planety SUPREUM. Było to ostanie zadanie w programie. Tym sposobem klasa IB zakończyła swój udział w projekcie "Technologie z klasą". Otrzymaliśmy dyplom, certyfikat i moc niezapomnianych wrażeń. Dzięki przygodzie z Kodeuszem łatwiej przyswoiliśmy trudne treści z zakresu programowania oraz poznaliśmy zasadę działania aplikacji ScratchJr oraz programu Scrtach. Potrafimy już tworzyć animacje i proste gry. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania.

Czytaj więcej o: Jak zaprogramować interakcję w programie Scratch? - kl. IB