Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Wyśpiewaliśmy sukces

2019-05-10
Powiększ zdjęcie

5 maja 2019 roku przy Szkole Społecznej im. Ch. P. Aignera miała miejsce impreza plenerowa w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Święto ulicy Moniuszki”. Wydarzenie było jedną z wielu inicjatyw promujących twórczość kompozytora, z okazji Roku Moniuszkowskiego. W trakcie imprezy zaprezentowali się laureaci XV edycji Puławskiego Turnieju Krasomówstwa, Recytacji, Muzyki i Pieśni Narodowych "Witaj Majowa Jutrzenko!".

Czytaj więcej o: Wyśpiewaliśmy sukces

Brawo My!

2019-05-10
Powiększ zdjęcie
Klasa IB znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego wyzwania "Tydzień z technologią", organizowanego przez Edu-Sense: Annę Świć i Rafała Mitkowskiego - twórców projektu edukacyjnego Uczymy Dzieci Programować. W konkursie wzięło ponad 330 szkół z całej Polski. Przez tydzień wykonywaliśmy zadania związane w programowaniem i kodowaniem, wykorzystując przy tym najnowsze technologie. Wykonaliśmy w sumie 6 zadań:
- Mój smartfon, mój tablet - jak powinien wyglądać, jakie funkcje posiadać, żeby nie tylko bawił, ale i uczył; 
- W poszukiwaniu wiosny - gra planszowa z kodami QR; 
- Nie tylko używam, ale i tworzę - dziecięce pomysły na funkcjonalne aplikacje; 
- Od kodowania na dywanie do wirtualnej maty Edu-Sense; 
- Mały robot w świecie rozszerzonej rzeczywistości; 
- Uwaga, akcja, cięcie - tworzymy naszą pierwszą reklamę.
 
Dzieci uczyły się bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z nowoczesnych technologii i zasobów sieci. Rozwijały logiczne i algorytmiczne myślenie, a przede wszystkim świetnie się bawiły. 
Czytaj więcej o: Brawo My!