Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Dzień Dziecka w naszej szkole

2019-06-09
Powiększ zdjęcie

7 czerwca w naszej szkole odbył się festyn szkolny z okazji Dnia Dziecka. Tłumy uczniów, przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola i goście z osiedla zapełnili boisko szkolne.

W programie festynu znalazły się animacje – gry, zabawy prowadzone przez animatorów, pokaz mega baniek, dmuchaniec (zamek skakaniec), zawody sportowe. Amatorzy mocniejszych doznań mogli sprawdzić się na stanowisku strzeleckim. Miłośniczki pięknych paznokci i fryzur długo nie opuszczały salonu piękności, w którym malowano paznokcie oraz pleciono warkoczyki.

Wśród najmłodszych największe emocje wzbudziło malowanie buziek. Nasi uczniowie mogli pochwalić się wspaniałymi wizerunkami zwierzątek wymalowanych na uśmiechniętych twarzyczkach. Najbardziej oblegane było jednak stanowisko z watą cukrową, na którą skusili się także starsi uczniowie. Na uczestników festynu czekał również smakowity poczęstunek. Wiele wrażeń dostarczyły konkurencje sportowe, do których dołączyli nasi goście z programu Erasmus. Międzynarodowe zawody zakończyły się sukcesem…wszystkich drużyn, gdyż najważniejsza jest współpraca i dobra zabawa. W nagrodę za udział w zawodach uczestnicy rozegrali wielką bitwę na balony z wodą, w którą udało się wciągnąć także naszych nauczycieli. Okazało się, że w nich także drzemią dusze dziecięce. Kto wie, może to oni bawili się najlepiej!

„Najbardziej stracony dla człowieka jest dzień, w którym się nie śmiał”

Jesteśmy pewni, że Dzień Dziecka w naszej szkole nie był dniem straconym, gdyż dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń!!!

 

Czytaj więcej o: Dzień Dziecka w naszej szkole

Konkurs czytelniczy klas V-tych

2019-06-09
Powiększ zdjęcie
W piątek 31 maja, uczniowie z klas V-tych wzięli udział w konkursie czytelniczym zorganizowanym przez p. Annę Mazurkiewicz zatytułowanym: "Ze starej szafy do Narnii". Każda z trzech klas wytypowała swoją drużynę, z której reprezentanci odpowiadali na pytania dotyczące lektury. Uczniowie byli świetnie przygotowani i dzielnie walczyli o najlepsze miejsce.
Po podsumowaniu punktów, komisja ogłosiła:
I miejsce wywalczył - Franciszek Kuta z kl. Vc
II miejsce zdobył - Piotr Karpiński z kl. Vb
III miejsce zajęła - Katarzyna Bartoś z kl. Va.
Dziękuję uczniom i polonistom za przygotowanie się do konkursu i zapraszam do udziału w przyszłym roku!
Czytaj więcej o: Konkurs czytelniczy klas V-tych

Spotkanie klas VI-tych z "Hobbitem"

2019-06-09
Powiększ zdjęcie
W poniedziałkowy poranek, 3 czerwca, uczniowie klas VI spotkali się na konkursie czytelniczym pt. "Z Hobbitem tam i z powrotem". Konkurs zorganizowała p. Anna Mazurkiewicz.        Ośmiu reprezentantów klas VIa i VIb zmierzyło się z pytaniami konkursowymi podzielonymi na trzy części. Pierwsza część - odpowiedzi na wylosowane pytania, część druga- charakterystyka bohaterów, oraz część trzecia -  rozwiązywanie krzyżówki.  Po zsumowaniu punktów przez komisję, wyłoniono zwycięzców.
I miejsce zajął - Bartosz Wojtaś z kl. VIa, II miejsce - Mikołaj Antczak z kl. VIb oraz III miejsce - Szymon Zagożdżon z kl. VIa.
Gratuluję chłopcom i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.
 
Czytaj więcej o: Spotkanie klas VI-tych z "Hobbitem"