Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Szanowni Państwo, witamy na naszej stronie!

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca 2019 r.
  • kl. 0 - III - godz. 8:00
  • kl. IV -VIII i III gimn - 9:00

w sali gimnastycznej. Zapraszamy!

 

Artykuły

Zakończenie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym 0 B "Bystre Potworki"

2019-06-17
Powiększ zdjęcie

W ostatni piątak 14 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego dla zerówkowiczków z grupy 0 "B". Dzieci pod opieką swoich wychowawczyń p. Diany Madejskiej-Chuchały oraz Grażyny Czerskiej przygotowały część artystyczną pt. "Morskie przygody". Starszaki poprzez wiersze, piosenki i tańce opowiedziały o przygodach syren, marynarzy i piratów. Po przedstawieniu każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom ukończenia zerówki,  zdjęcie grupowe oraz medale wręczone przez wychowawczynie. Zakończyło się również całoroczne grupowe współzawodnictwo i każdy z zerówkowiczów został mistrzem w określonej dziedzinie. Wszystkim Bystrym Potworkom życzymy udanych wakacji!

Spacer z alpakami

2019-06-11
Powiększ zdjęcie

10 czerwca klasa 1C wybrała się na wycieczkę do Bronowic na spotkanie z alpakami. Dzieci poznały nowych futrzastych przyjaciół, z którymi bardzo miło spędziły czas. Cztery "miękkie jak dywan" alpaki od razu podbiły serca pierwszaków, a kilka osób juz wie, co zażyczy sobie od rodziców na urodziny. Dzieci miały okazję zapoznać się ze zwyczajami zwierzat, zobaczyć jak żyją, dotykały wełny oraz włóczki z futra alpak. Każdy pierwszak mógł nakarmić alpakę, zabrać na spacer, pogłaskać i przytulić. Na zakończenie spotkania odbyło się ognisko z kiełbaskami. Bawiliśmy się świetnie!

Zakończenie lekcji galeryjnych

2019-06-11
Powiększ zdjęcie

10 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w podsumowaniu lekcji galeryjnych za rok szkolny 2018/2019. Przez ostatnie miesiące dzieci z klas 0A, 0B, IA oraz I B pod opieką swoich wychowawczyń uczestniczyli w zajęciach plastycznych prowadzonych przez instruktorkę Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" - panią Kamilę Salwowską. Dzięki braniu udziału w tych spotkaniach uczniowie poznali różne techniki plastyczne, samodzielnie tworzyli prace na różnorodne tematy oraz stali się bardziej wrażliwi na estetykę i piękno otaczającej ich rzeczywistości. Dziś w Galerii Sztuki "Aneks" mogliśmy podziwiać wystawę prac dzieci z naszej szkoły pt. "Moje miasto Puławy".

Spotkanie klas VI-tych z "Hobbitem"

2019-06-09
Powiększ zdjęcie
W poniedziałkowy poranek, 3 czerwca, uczniowie klas VI spotkali się na konkursie czytelniczym pt. "Z Hobbitem tam i z powrotem". Konkurs zorganizowała p. Anna Mazurkiewicz.        Ośmiu reprezentantów klas VIa i VIb zmierzyło się z pytaniami konkursowymi podzielonymi na trzy części. Pierwsza część - odpowiedzi na wylosowane pytania, część druga- charakterystyka bohaterów, oraz część trzecia -  rozwiązywanie krzyżówki.  Po zsumowaniu punktów przez komisję, wyłoniono zwycięzców.
I miejsce zajął - Bartosz Wojtaś z kl. VIa, II miejsce - Mikołaj Antczak z kl. VIb oraz III miejsce - Szymon Zagożdżon z kl. VIa.
Gratuluję chłopcom i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.
 

Konkurs czytelniczy klas V-tych

2019-06-09
Powiększ zdjęcie
W piątek 31 maja, uczniowie z klas V-tych wzięli udział w konkursie czytelniczym zorganizowanym przez p. Annę Mazurkiewicz zatytułowanym: "Ze starej szafy do Narnii". Każda z trzech klas wytypowała swoją drużynę, z której reprezentanci odpowiadali na pytania dotyczące lektury. Uczniowie byli świetnie przygotowani i dzielnie walczyli o najlepsze miejsce.
Po podsumowaniu punktów, komisja ogłosiła:
I miejsce wywalczył - Franciszek Kuta z kl. Vc
II miejsce zdobył - Piotr Karpiński z kl. Vb
III miejsce zajęła - Katarzyna Bartoś z kl. Va.
Dziękuję uczniom i polonistom za przygotowanie się do konkursu i zapraszam do udziału w przyszłym roku!

Dzień Dziecka w naszej szkole

2019-06-09
Powiększ zdjęcie

7 czerwca w naszej szkole odbył się festyn szkolny z okazji Dnia Dziecka. Tłumy uczniów, przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola i goście z osiedla zapełnili boisko szkolne.

W programie festynu znalazły się animacje – gry, zabawy prowadzone przez animatorów, pokaz mega baniek, dmuchaniec (zamek skakaniec), zawody sportowe. Amatorzy mocniejszych doznań mogli sprawdzić się na stanowisku strzeleckim. Miłośniczki pięknych paznokci i fryzur długo nie opuszczały salonu piękności, w którym malowano paznokcie oraz pleciono warkoczyki.

Wśród najmłodszych największe emocje wzbudziło malowanie buziek. Nasi uczniowie mogli pochwalić się wspaniałymi wizerunkami zwierzątek wymalowanych na uśmiechniętych twarzyczkach. Najbardziej oblegane było jednak stanowisko z watą cukrową, na którą skusili się także starsi uczniowie. Na uczestników festynu czekał również smakowity poczęstunek. Wiele wrażeń dostarczyły konkurencje sportowe, do których dołączyli nasi goście z programu Erasmus. Międzynarodowe zawody zakończyły się sukcesem…wszystkich drużyn, gdyż najważniejsza jest współpraca i dobra zabawa. W nagrodę za udział w zawodach uczestnicy rozegrali wielką bitwę na balony z wodą, w którą udało się wciągnąć także naszych nauczycieli. Okazało się, że w nich także drzemią dusze dziecięce. Kto wie, może to oni bawili się najlepiej!

„Najbardziej stracony dla człowieka jest dzień, w którym się nie śmiał”

Jesteśmy pewni, że Dzień Dziecka w naszej szkole nie był dniem straconym, gdyż dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń!!!

 

Informacje o obiadach na miesiąc CZERWIEC

2019-05-31

Sprzedaż obiadów na miesiąc CZERWIEC odbywać się będzie na portierni w dniach:

- dnia 3 czerwca 2019r. w godz. od 745 do 1100 oraz w godz. od 1500 do 1600

- dnia 4 czerwca 2019r. w godz. od 745 do 1100 

- dnia 5 czerwca 2019r. w godz. od 745 do 1100.

Odpłatność wynosi:

- dla uczniów - 38,40 zł

- dla nauczycieli - 102,00 zł.


Opłata za wyżywienie dla grup "0" do 10 czerwca 2019r. za miesiąc maj 2019r. 

Proszę o przestrzeganie wyżej wymienionych terminów.

Bezpieczna szkoła

2019-05-28

Drodzy Rodzice prosimy o zapoznanie się z informacjami zawartymi w dokumencie „Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów”, który znajduje się na stronie internetowej https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/

Pożegnanie z Kodeuszem - zakończenie projektu "Technologie z klasą"

2019-05-24
Powiększ zdjęcie

Projekt "Technologie z klasą" to całoroczny projekt przygotowany przez Uniwersytet Dziecięcy. W obecnym roku szkolnym brały w nim udział klasy 1b i 1c. Zadania koordynowały wychowawczynie - p. Liliana Dąbrowska oraz p. Ewa Wiejak. W czasie realizacji kilkunastu scenariuszy cały czas towarzyszył nam robot Kodeusz, który zabrał nas swoim statkiem kosmicznym w międzygalaktyczną podróż. Aby mógł przedostać się na kolejną planetę i odnaleźć drogę do domu, dzieci musiały rozwiązać wiele problemów i napisać kilka programów w aplikacjach Scratch i Scratch Jr. Dzięki przygodzie z Kodeuszem łatwiej przyswoiliśmy trudne treści z zakresu programowania. Poznaliśmy zasadę działania aplikacji ScratchJr oraz programu Scrtach. Potrafimy już tworzyć animacje i proste gry. Na zakończenie otrzymaliśmy dyplom, certyfikat i moc niezapomnianych wrażeń. Bogaci w te doświadczenia z niecierpliwością czekamy na kolejne przygody.

Aby zobaczyć szczegółowe relacje z projektu, zapraszamy do zakładki "Projekty edukacyjne" lub można kliknąć w link https://sp10.pulawy.pl/p,66,technologie-z-klasa

Święto Konstytucji 3 Maja

2019-05-22
Powiększ zdjęcie

15 maja klasa 5b przygotowała krótki apel dla uczniów naszej szkoły. Pragnęliśmy uczcić w ten sposób rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przedstawili krótkie scenki, dzięki którym przenieśliśmy się w czasy twórców Konstytucji. Mogliśmy posłuchać rozmów ówczesnych Polaków o Konstytucji i jej roli.

Apel dla widzów był bardzo ciekawą lekcją historii, za co dziękujemy klasie 5b.