Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

 

Artykuły

Wyniki konkursów z języka angielskiego

2019-02-08
Powiększ zdjęcie

W listopadzie 2018 r.  wybrani uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego - Jersz English High Flier. Konkurs ten podzielony jest według kategorii wiekowej uczniów i obejmuje wiedzę z zakresu gramatyki, słownictwa języka angielskiego oraz wiedzy na temat krajów anglojęzycznych. Do konkursu przystąpili uczniowie klas V,VI,VII oraz VIII.

Z najwyższymi wynikami uplasowali się uczniowie klasy VIII - Bartek Masiak oraz Filip Pszczoła. Uczniowie Ci zajęli ex aequo II miejsce w województwie oraz otrzymali dyplomy z wynikiem bardzo dobrym.

Z klas V najlepiej wypadli Lena Lewikowska oraz Wiktor Masternak z wynikiem bardzo dobrym oraz ex aequo II miejscem w województwie w swojej kategorii wiekowej jak również Alex Szymański w wynikiem dobrym oraz VII miejscem w województwie.

Z klas VII wyróżnienie oraz dyplom za dobry wynik otrzymała Adrianna Olejarczyk zajmując 8 miejsce w województwie - wyżej wymienionych uczniów do konkursu przygotowywała pani Iwona Lewikowska.

Z klas VI, konkurs najlepiej napisał Szymon Zagożdżon zajmując 9 miejsce w województwie oraz dyplom za dobry wynik. Ucznia przygotowywała pani Agata Czech - Dysput. Wszystkim gratulujemy sukcesów!!! 

Czytaj więcej o: Wyniki konkursów z języka angielskiego

Międzyklasowy konkurs czytelniczy dla klas IV-tych pt. "Mikołajek super kumpel"

2019-02-06
Powiększ zdjęcie
W poniedziałkowy poranek 4 lutego odbył się konkurs czytelniczy zorganizowany przez p. Annę Mazurkiewicz. Wzięło w nim udział dziewięcioro przedstawicieli z klas IV-tych. Poziom wiedzy na temat bohatera lektury był dość wyrównany. Uczestnicy odpowiadali na pytania indywidualnie i mieli do opisania ilustracje dotyczące przygód Mikołajka i jego kolegów. Na zakończenie zmagań rozwiązywali krzyżówkę, po której wyłoniła się trójka finalistów.
I miejsce zajęła - Maja Polkowska z IV b
II miejsce - Michał Stateczny z IV b
a na trzecim znalazła się Julia Piątek również z klasy IV b.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję i zapraszam do udziału w innych konkursach.
Czytaj więcej o: Międzyklasowy konkurs czytelniczy dla klas IV-tych pt. "Mikołajek super kumpel"

"Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

2019-01-31
Powiększ zdjęcie

11 stycznia 2019 r. odbył się III etap konkursu  pt. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Wojciech Orkiszewski i Bartosz Bielawski  z kl. VII a, Justyna Lejmanowicz i Eryk Lenartowicz z kl. III ag. 

Czytaj więcej o: "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

Informacje o obiadach na miesiąc LUTY

2019-01-29

Sprzedaż obiadów na miesiąc LUTY odbywać się będzie na portierni w dniach:

- dnia 1 lutego 2019r. w godz. od 745 do 1100 oraz w godz. od 1500 do 1600

- dnia 4 lutego 2019r. w godz. od 745 do 1100 

- dnia 5 lutego 2019r. w godz. od 745 do 1100.

Odpłatność wynosi:

- dla uczniów - 32 zł

- dla nauczycieli - 85 zł.


Opłata za wyżywienie dla grup "0" do 10 lutego 2019r. za miesiąc styczeń 2019r. 

Proszę o przestrzeganie wyżej wymienionych terminów.

Czytaj więcej o: Informacje o obiadach na miesiąc LUTY

Miejskie zawody tenisa stołowegp

2019-01-24

Dnia 18.01.2019 roku odbyły się miejskie zawody tenisa stołowego. Chłopcy z klasy VIA i VC w klasyfikacji grupowej zajęli 2 miejsce i tym sposobem zakwalifikowali się do drugiego etapu na szczeblu powiatowym i odbędą się 24.01.2019. Życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej o: Miejskie zawody tenisa stołowegp

Informacja radnego Rady Miasta Puławy Pana Mariusza Cytryńskiego

2019-01-18

List dotyczący przeciwdziałania dopalaczom i bezpieczeństwa uczniów podczas ferii zimowych

2019-01-15

I i III miejsce w Puławach w akcji "Złota klasa"

2019-01-15
Powiększ zdjęcie

Miło nam poinformować, że w akcji towarzyszącej 27 Finałowi WOŚP w Puławach najmłodsi z naszej szkoły, czyli grupa 0”a” otrzymała 1 miejsca i miano „ZŁOTEJ KLASY”!!! Maluchy zebrały najwięcej pieniążków (1gr, 2 gr, 5 gr) ze wszystkich puławskich klas! Udało im się zebrać aż 257 zł 20 gr (23 kg!). 3 miejsce również należy do naszej szkoły- wywalczyła je grupa 0 „b”. W najmłodszych siła!

Czytaj więcej o: I i III miejsce w Puławach w akcji "Złota klasa"

Informacja o obiadach na miesiąc STYCZEŃ

2018-12-31

Świąteczne pierniki

2018-12-21
Powiększ zdjęcie

Grupa 0 „B” „Bystre potworki” w tygodniu przedświątecznym podjęła się wyzwania, aby przygotować własne pierniczki świąteczne. Dzieci samodzielnie wałkowały przygotowywane ciasto, a następnie wycinały różne wzory. Po upieczeniu dekorowały je  kolorowymi ozdobami. Smakowały przepysznie! Rosną nam mali cukiernicy!

Czytaj więcej o: Świąteczne pierniki