TECHNOLOGIE Z KLASĄ

Technologie z klasą to całoroczny ogólnopolski program dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, w ramach którego dzieci poszerzą swoją wiedzę z zakresu edukacji informatycznej. Jak piszą sami autorzy projektu: "Nowoczesne technologie, języki programowania, zagrożenia w sieci - udział w programie pozwoli w łatwy i przystępny sposób zrealizować atrakcyjne lekcje o tej tematyce."

W trakcie realizacji różnorodnych zadań będziemy używali nie tylko komputerów, ale też tabletów oraz zamierzamy programować w aplikacji Scratch.

 

W naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019 program ten realizują następujące klasy:

  • klasa 1b - wychowawczyni p. Liliana Dąbrowska
  • klasa 1c - wychowawczyni p. Ewa Wiejak

 

 

Artykuły

JAK NAPISAĆ PROJEKT W APLIKACJI SCRATCHJR?

2019-01-14

Tego wyzwania podjęli  się ostatnio uczniowie klasy IB. Razem z Kodeuszem wyruszyli na planetę Holobotów. Dzięki ich wskazówkom, dzieci dowiedziały się czym jest skrypt. Samodzielnie stworzyły animację i wybrały się na wirtualny "spacer po szkole". 


Czytaj więcej o: JAK NAPISAĆ PROJEKT W APLIKACJI SCRATCHJR?

"Czy można zaprogramować grę w podchody?"

2018-12-16
Powiększ zdjęcie

Okazuje się, że tak. W ramach programu "Technologie z klasą" pierwszaki wyruszyły z Kodeuszem na kolejną planetę. Zadanie nie było łatwe. Na początku musiały odkodować trasę, która później poprowadziła ich do skarbu. Wykonały zadanie i zdobyły następną brakującą literkę. Czekamy na kolejne wyzwania!

Czytaj więcej o: "Czy można zaprogramować grę w podchody?"

JAK POROZUMIEWAJĄ SIĘ ROBOTY?

2018-11-30
Powiększ zdjęcie

Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy dziś razem z robotem Kodeuszem. Nasz nowy przyjaciel poprosił nas o pomoc w naprawie swojego pokładowego komputera. Dostaliśmy list, zadania do wykonania i wskazówki jak mu pomóc. Odwiedziliśmy planetę "Ładu i porządku" i wykonaliśmy pierwsze zadanie. Każdy z nas został na chwilę programistą i stworzył program do mycia zębów. Wiemy już czym jest pętla i jak ważne jest precyzyjne formułowanie poleceń. Powoli uczymy się też języka komputerów. Z niecierpliwością czekamy, więc na kolejne zadania i wskazówki. Ciekawe na jaką planetę Kodeusz zabierze nas następnym razem...

Czytaj więcej o: JAK POROZUMIEWAJĄ SIĘ ROBOTY?

Do czego człowiek wykorzystuje roboty?

2018-11-18
Powiększ zdjęcie

Na podstawie kolejnych zajęć przeprowadzonych w ramach programu "Technologie z klasą" dzieciaki próbowały dziś znaleźć odpowiedź na to pytanie. Zaczęliśmy od historii pierwszych samochodów. Od tego jak powstawały i jak zmieniało się to z biegiem czasu, aż do wykorzystania robotów do ich produkcji. Dzięki pracy w grupach dzieci zapoznały się z pojęciem automatyzacji i linii montażowej. Na własnej skórze przekonały się jak ważna jest w pracy zespołowej współpraca i podział obowiązków.

Czytaj więcej o: Do czego człowiek wykorzystuje roboty?

Jak bezpiecznie korzystać z internetu? - klasa 1C

2018-10-15
Powiększ zdjęcie

Dzięki projektowi "Technologie z klasą" klasa 1C została wprowadzona w świat Pocztówkowej Krainy i dowiedziała się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Czytaj więcej o: Jak bezpiecznie korzystać z internetu? - klasa 1C

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? - klasa 1B

2018-09-23
Powiększ zdjęcie

Pierwszaki z IB dostały dziś wyjątkową wiadomość. Otrzymały list od Stasia, który zaprosił ich do Pocztówkowej Krainy. Dowiedziały się również czym jest cyfrowy ślad i co należy robić, aby nasza przygoda z internetem była ciekawa i przede wszystkim bezpieczna! Ps. Pierwsze zadanie w ramach programu "Technologie z klasą" zrealizowane. Czekamy na więcej!

Czytaj więcej o: Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? - klasa 1B