ROK Z MONTESSORI

„Pomóż mi zrobić to samodzielnie” M.Montessori

Innowacja pedagogiczna „Rok z Montessori” jest wyjściem naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej dla I etapu edukacyjnego.

Na podstawie obserwacji oraz przeprowadzonych diagnoz w pracy w szkole zauważyłam, że uczniom najbardziej brakuje umiejętności praktycznych a czynności samoobsługowe nadal sprawiają problemy wielu dzieciom przekraczającym próg szkolny. Proponowane przeze mnie działania mają przede wszystkim usprawnić te umiejętności oraz sprawić, że zajęcia będą atrakcyjne i ułatwią zrozumienie wielu trudnych treści edukacyjnych. Innowacja jest próbą wdrożenia elementów pedagogiki Marii Montessori do tradycyjnej edukacji. Opiera się głównie na indywidualnej pracy z materiałem rozwojowym. W roku szkolnym 2018/2019 będzie wdrażana w klasach: IB, IC oraz grupie 0B.

Karta Innowacji Pedagogicznej