MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

„Mały miś w świecie wielkiej literatury” jest to ogólnopolski program mający na celu promowanie czytelnictwa oraz budzenie zainteresowania literaturą piękną wśród najmłodszych. Patronem projektu są wydawnictwa „Bliżej przedszkola” i „MAC Edukacja”. Jego autorka jest pani Aneta Konefał.

Działania projektowe zakładają, że każda z grup lub klasa wybiera maskotkę pluszowego misia i nadaje mu imię. Następnie miś wędruje do domów dzieci i tam wspólnie czytają oni bajki. W działania włączeni są również rodzice naszych najmłodszych. Czytanie, wspólnie z misiem, odbywa się również w szkole.

W najbliższym czasie, do poczytania misiowi i dzieciom, będą zapraszani pracownicy szkoły oraz goście.

W roku szkolnym projekt ten jest realizowany przez oddział 0 „B” Bystre Potworki .

Koordynatorkami projektu są panie: Diana Madejska-Chuchała i Grażyna Czerska.

Artykuły

Zakończenie pierwszej części projektu

2019-03-11
Powiększ zdjęcie
W ostatnim tygodniu zakończyła się pierwsza część realizacji projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury". Nasz grupowy miś Teddy zakończył wędrówki po domach starszaków. Razem z nim dzieci bawiły się, spały, podróżowały, ale przede wszystkim poznały piękno literatury. Wspólnie wszystkie dzieci wraz z rodzicami przeczytały misiowi około 80 książek. Ta liczba robi wrażanie! Udział w projekcie spowodował rozbudzenie w najmłodszych zainteresowań czytelniczych oraz rozwinięcie zasobu słownictwa. Dzieci bardzo zżyły się z Teddym i stały się jego opiekunem. 
W drugim etapie projektu serdecznie zapraszamy rodziców, babcie i dziadków oraz nauczycieli do wspólnego czytania starszakom z naszej grupy.
Czytaj więcej o: Zakończenie pierwszej części projektu

Rozwijamy zainteresowania czytelnicze

2018-11-12
Powiększ zdjęcie

Nasz miś "Teddy" wędruje dalej po domach naszych starszaków. Wraz z rodzicami czytają mu bajki i ilustrują je w dzienniku projektu. Dzięki tym działaniom stale rozwijamy zainteresowania czytelnicze naszych najmłodszych zerówkowiczów.

Czytaj więcej o: Rozwijamy zainteresowania czytelnicze

Realizacja zadań z projektu "Mały miś"

2018-10-07
Powiększ zdjęcie

W ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”  naszą grupę odwiedziła pani Ewa Wiejak wychowawczyni klasy I C. Zapoznała nasze starszaki z przygodami Detektywa Pozytywki z  twórczości Grzegorza Kasdepke.  Potworki wcieliły się w małych detektów. Ponadto nasz Teddy rozpoczął już podróż po domach. Jako pierwszy misiowi w domu wraz z rodzicami czytać będzie Mateusz.

Czytaj więcej o: Realizacja zadań z projektu "Mały miś"

Mały miś w świecie wielkiej literatury

2018-09-22
Powiększ zdjęcie

„Mały miś w świecie wielkiej literatury” jest to ogólnopolski program mający na celu promowanie czytelnictwa oraz budzenie zainteresowania literaturą piękną wśród najmłodszych. Patronem projektu są wydawnictwa „Bliżej przedszkola” i „MAC Edukacja”.

Czytaj więcej o: Mały miś w świecie wielkiej literatury